fbpx

Sürdürülebilirlik


Sürdürülebilirlik geleceğe dair sorumluluklarımızın farkına vardığımız noktada başlıyor. Sürdürülebilir moda anlayışı, kullanılan materyallerden önce bu fikri benimseyerek ve doğru yöntemlerle hayata geçirerek markamızın DNA’sında hammadde seçiminden ürünün paketlenmesine kadar her aşamada kendisini gösteriyor.

Bloomsbury, sürdürülebilirlik açısından “slow fashion” fikrini benimsemektedir, bu da ürünün kalitesinin yüksek tutulduğunun, gereksiz üretim yapılmadığının ve zamansız tasarımlarla her döneme uyum sağlayabilecek parçaların üretildiğinin göstergesidir. Slow fashion fikrini desteklememizin en önemli sebebi ise çevre dostu bir yaklaşımla sürdürülebilir bir iş ortamı oluşturmaktır. Buna ek olarak sürdürülebilirlik başlığı altında yerli üretim ile nakliyatta ortaya çıkan karbon salınımını azaltarak mesafeleri minimuma indirmeye de özen gösteriyoruz.

Aynı zamanda tasarımlarımızda minimalizm, zamansız parçalar ve fonksiyonellik ön planda iken detaylı tasarımlarımız ile müşterilerimize birden çok aksesuar kullanmak yerine tek çantada bir çok eşyayı taşıyabilme imkanı sunarak, şıklık ve kaliteyi de atlamadan hayata geçiriyoruz, böylece müşterilerimizi de sürdürülebilirlik zincirimize dahil etmiş oluyoruz.

  • Sign up
Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
We do not share your personal details with anyone.